Infuzja tlenowa zabieg
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Co to jest infuzja tlenowa i kiedy się ją stosuje?

Na zabieg infuzji tlenowej wybiera się coraz więcej klientek gabinetów medycyny estetycznej. Na jego prędko rosnącą popularność wpływa wiele czynników, począwszy od szybko widocznych rezultatów, na bezpieczeństwie i bezinwazyjności skończywszy. Sprawdź, co warto wiedzieć o infuzji tlenowej oraz dowiedz się, jak wybrać urządzenie, które pozwoli uzyskać efekt „wow” już po pierwszym zabiegu!

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa wykorzystuje moc hiperbarycznego tlenu, dostarczanego w głąb skóry w celu przywrócenia jej elastyczności, jędrności i młodzieńczego blasku. Jak wygląda taki zabieg? Na początku skóra zostaje oczyszczona z resztek kosmetyków lub innych zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest wtłaczanie do głębokich warstw naskórka czystego tlenu pod ciśnieniem przy użyciu specjalnego urządzenia. W poddanej takiemu zabiegowi skórze poprawia się również mikrokrążenie. Wraz z cząsteczkami tlenu podaje się różnego rodzaju składniki aktywne dobierane do potrzeb danej cery, zwykle o działaniu odżywczym, nawilżającym i stymulującym odnowę włókien kolagenowych. Do substancji często wykorzystywanych podczas infuzji tlenowej zaliczyć można np. kwas hialuronowy lub witaminy.

Jakie rezultaty pozwala uzyskać infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa udowadnia, że wcale nie trzeba długich i bolesnych procedur aby skutecznie odmłodzić skórę. W większości przypadków efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie w klinice. Ze względu na tę właściwość infuzja tlenowa często zaliczana jest do grona zabiegów bankietowych, czyli robionych tuż przed ważnym wydarzeniem i niepotrzebujących wykonywania regularnych serii w celu dostrzeżenia rezultatów.

Wtłaczanie tlenu oraz odżywczych substancji aktywnych natychmiastowo pobudza procesy regeneracji skóry, przyczyniając się do jej ujędrnienia, wyrównania kolorytu i spłycenia zmarszczek oraz blizn. Po infuzji tlenowej cera promienieje! Ten zabieg to świetny sposób na poradzenie sobie z problemem jej ziemistego odcienia czy twarzy wiecznie wyglądającej na zmęczoną. Infuzja tlenowa sprzyja również poprawie kondycji skóry w innych obszarach ciała, np. na dekolcie, szyi, dłoniach czy brzuchu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny. Nie wiąże się on z koniecznością przerywania powłok skórnych, nie wymaga też długiego okresu rekonwalescencji. Przed przystąpieniem do jego wykonywania należy jednak pamiętać o przeprowadzeniu z pacjentem rozmowy, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do potrzeb skóry. Infuzji tlenowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób cierpiących na choroby skóry (m.in. opryszczkę czy trądzik ropny), a także zmagających się ze stanami zapalnymi występującymi w obszarze, który chcemy odmładzać.

Jak wybrać urządzenie do infuzji tlenowej?

Podczas tego zabiegu mikrocząsteczki tlenu dostarczane są do głębszych warstw skóry. Aby procedura mogła być bezpieczna i dawała pożądane rezultaty, kosmetolog musi więc przeprowadzić ją za pomocą tlenu medycznego, wolnego od domieszek i zanieczyszczeń. Podczas wyboru urządzenia do infuzji tlenowej koniecznie należy więc upewnić się, że jest ono w stanie wyprodukować i dostarczyć do skóry pacjenta czysty tlen. Sprzęt musi również być wyposażony w głowicę umożliwiającą precyzyjną i skuteczną aplikację zarówno gazu, jak i serum ze składnikami aktywnymi.

Planujesz zakup aparatury do infuzji tlenowych? Bezpieczny i profesjonalny zabieg przeprowadzisz na przykład z urządzeniem do terapii tlenowej SWISS OXY  SO3. Model ten wyróżnia precyzyjny i wydajny aplikator oraz zaawansowany system oddzielania cząsteczek gazów, pozwalający na uzyskiwanie czystego tlenu medycznego. Sprzęt dostarczany jest do klienta wraz z kompletem akcesoriów, instrukcją obsługi oraz 12-miesięczną gwarancją. Urządzenie do infuzji tlenowej SWISS OXY  SO3 znajdziesz w hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/urzadzenie-infuzja-tlenowa-swiss-oxy-so3/.