Ampułki krzemionka organiczna
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Krzemionka organiczna w kosmetyce

Krzemionka organiczna jest wykorzystywana w kosmetyce, jako składnik kremów i pudrów do makijażu, a także kosmetykach pielęgnacyjnych, które wykazują działanie przeciwłojotokowe i są skuteczne w walce z trądzikiem. Co warto wiedzieć o krzemionce?

Czym jest krzemionka?

Krzemionka jest minerałem, który naturalnie występuje w przyrodzie w postaci krzemu. Można go znaleźć między innymi w ziemiach mineralnych oraz roślinach, glonach i organizmach zwierzęcych. Krzemionka pochodzi w głównej mierze ze skorupy ziemskiej, ponieważ jest ważnym składnikiem wszystkich minerałów tworzących skały. Dodatkowo krzem jest bardzo istotnym minerałem, który jest niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu, a konkretniej do produkcji kolagenu i wchłaniania wapnia.

Krzemionka występuje pod postacią bezzapachowego, białego lub przezroczystego pyłu, który wykazuje silne zdolności do wchłaniania sebum. To jeden z głównych powodów, dla którego ten minerał wykorzystywany jest w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry. W związku z tym, że jest w postaci lekkiego i puszystego proszku, może być stosowana z powodzeniem w kolorowych produktach, takich jak pudry i cienie do powiek. Warto jednak dodać, że równie często można ją spotkać w postaci płynnej w ampułkach do zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie właściwości ma krzemionka organiczna?

Krzemionka organiczna to niezwykle cenny minerał, który wykorzystuje się do produkowania najrozmaitszych kosmetyków. Posiada ona właściwości higroskopijne, dzięki czemu może znajdować się w preparatach dla osób zmagających się z przetłuszczającą się cerą. Pomimo dużych problemów ze skórą twarzy, kremy z krzemionką organiczną bardzo łatwo się rozprowadzają i wchłaniają. Ponadto jest ona wykorzystywana we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej. Preparaty, które najczęściej występują w ampułkach, są aplikowane pod skórę poprzez iniekcję.

Krzemionka, dzięki swoim właściwościom pomaga stymulować syntezę włókien skóry, czyli kolagenu i elastyny. W ten sposób zapewnia ona jędrność skórze i świetnie wygładza zmarszczki oraz głębokie bruzdy. Ma ona także właściwości tonizujące i pomaga w regulacji oraz stymulacji metabolizmu komórek, co wpływa na zmniejszenie proliferacji fibroblastów. Krzemionka jest powszechnie stosowana w preparatach, których celem jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Dodatkowo pomaga ona zwalczyć cellulit i wiotkość skóry. Należy jednak pamiętać, że specjalistyczne preparaty, które można znaleźć na stronie https://cosmed24.pl/produkt/20-x-msm-krzemionka-organiczna-05-5-ml-2/, przeznaczone są do użytku przez profesjonalistów.

Czy krzemionka organiczna jest dla wszystkich?

Produkty zawierające krzemionkę organiczną polecane są osobom, które zmagają się z cerą tłustą i mieszaną. W przypadku osób o suchej cerze nie jest polecane im stosowanie kremów z zawartością tego minerału. Ich używanie może doprowadzić do przesuszenia się skóry. Jeśli ktokolwiek decyduje się na samodzielne stworzenie kosmetyku na bazie krzemionki organicznej, powinien odpowiednio zabezpieczyć drogi oddechowe. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że pył krzemionkowy może doprowadzić do pylicy, czyli bardzo poważnej choroby płuc.

Krzemionka jest bardzo cennym minerałem, który powszechnie wykorzystywany jest w kosmetologii i medycynie estetycznej. Preparaty na bazie tego minerału cechują się wysoką efektywnością działania. W szczególności, jeśli mówi się o terapiach iniekcyjnych, pierwsze efekty podskórnego wprowadzenia produktu są widoczne niemal natychmiast.