Znieczulenia - preparaty i kremy znieczulające

Preparaty znieczulające to chętnie wybierana opcja, zwłaszcza przed wykonywaniem bardziej inwazyjnego zabiegu kosmetycznego lub medycznego. Według badań przeprowadzonych wśród pacjentów, aż 64% z nich boi się zastrzyku lub widoku igły. Efekt? Nasz próg bólu spada, a z pozoru nieodczuwalny zabieg może przyczynić się do odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości.

Z pomocą w takich przypadkach przychodzą preparaty kosmetyczne: krem okluzyjny i znieczulenie w kremie – tak zwane znieczulenie bezigłowe. Ten pierwszy to specjalnie przygotowany preparat, dostosowany do stosowania w salonach medycyny estetycznej. Posiada w składzie lidokainę, która wykazuje silne działanie znieczulające.

Krem znieczulający, stosowane przed zabiegami, hamuje przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki czemu ich odczuwanie jest mniejsze. Krem okluzyjny najlepiej sprawdzi się przed zabiegami z zakresu mezoterapii igłowej lub przed laserami różnej maści.

Aby zwiększyć efekt znieczulenia, wystarczy ponownie nakładać go na daną partię skóry, po czym zmywać po kilkunastu minutach. Śmiało więc można stwierdzić iż krem znieczulający to często ratunek dla osób z niskim progiem bólu lub dla tych, obawiających się zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Preparat znieczulający działa miejscowo i nie wpływa na trwałe odczuwanie bodźców zewnętrznych.

Showing all 5 results

Showing all 5 results